IV Niedziela Adwentu

 1. W tym wigilijnym dniu zachowajmy tradycyjne przeżywanie spotkania przy świątecznym stole przez wspólną modlitwę, odczytanie słów z Ewangelii wg św. Łukasza, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Mimo, że post nas nie obowiązuje, zachęcamy do zachowania tradycji wigilijnych w naszych domach.
 2. Podobnie jak w roku ubiegłym pragniemy zorganizować Wigilię dla osób samotnych z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie, które odbędzie się we wtorek 24 grudnia o godz. 14.00 w Domu Parafialnym.
 3. Przygotujmy nasze serca na przyjście Pana i skorzystajmy z sakramentu pojednania. Spowiedź święta odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia od godz. 16.00–18.00.
 4. We wtorek 24 grudnia będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia.
  Z tej okazji zapraszamy w tym dniu:
  na godz. 6.45 na ostatnią Mszę św. roratnią,
  na godz. 16.00 na Pasterkę dla dzieci,
  na godz. 24.00 na uroczystą Pasterkę dla wszystkich.
 5. W środę 25 grudnia przypada uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. będzie taki, jak w każdą Niedzielę. W tym dniu nie odbędzie się tylko Msza św. o godz. 6.30.
 6. W czwartek 26 grudnia będziemy przeżywać święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Jest to drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. odbędą się według porządku niedzielnego.
 7. Od piątku 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska, zwana kolędą.
  Plan odwiedzin Parafian przez kapłanów jest wydrukowany w dodatku do informatora parafialnego, dzięki czemu będzie można go zabrać do domu, aby się z nim zapoznać. Jest on również zamieszczony w naszym serwisie internetowym.
  Kolędę w piątek 27 grudnia i w sobotę 29 grudnia rozpoczynamy tak, jak to się odbywa zwykle w soboty, tj. od godz. 10.00, w pozostałe dni tygodnia odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy o godz. 16.00.
  Mieszkańców nowo wybudowanych domów i bloków mieszkalnych prosimy o dokonanie zgłoszeń w Kancelarii Parafialnej w związku z rozpoczynającymi się wizytami duszpasterskimi.
  Informujemy, że w czasie kolędy:
  Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko po południu w godz. 16.00–17.00;
  Spowiedź św. będzie się odbywać codziennie w godz. 17.30-18.00.

Podajemy plan kolędy na najbliższe dni:
piątek 27 grudnia 2019 r.:
ulice: Łomnicka, Malinowa, Żurawinowa, Jagodowa, Poziomkowa, Różana, Krokusowa, Kwiatowa Droga, Azaliowa, Fiołkowa;
wsie: Nowa Wieś, Teresin, Niekursko, Sarcz, Kadłubek.

sobota 28 grudnia 2019 r.:
ulice: Reymonta, Krzywoustego, Sobieskiego, Mieszka I, Batorego, Chrobrego, Rzemieślnicza, Herberta, Miłosza, Skłodowskiej-Curie, Sienkiewicza, Tetmajera, Paderewskiego, Ogrodowa, Za Jeziorem, Łokietka;
osiedle: Modrzewiowe;
wieś: Niekursko.

8. W najbliższą Niedzielę 29 grudnia będziemy przeżywać Niedzielę Świętej Rodziny. Z tej okazji zapraszamy wszystkie rodziny z parafii na Mszę św. na godz. 9.30. Podczas niej nastąpi błogosławieństwo małżonków i ich dzieci oraz odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

9. W poniedziałek 6 stycznia 2020 r. o godz. 11.00 Mszą św. odprawioną w kościele pw. św. Jana Chrzciciela rozpocznie się VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców miasta i gminy Trzcianka, w tym całe rodziny, do wzięcia udziału w tym wspólnym, radosnym świętowaniu. W realizację orszaku zaangażowani są uczniowie z czterech trzcianeckich szkół — ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i z Katolickiej Szkoły Podstawowej. Rodziców uczniów prosimy o przygotowanie z tej okazji strojów aniołów i pasterzy oraz instrumentów perkusyjnych dla swoich dzieci. Po zakończonej Eucharystii nastąpi zbiórka wszystkich chętnych chcących wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu o godz. 11.45 w parku 1 Maja. Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowane orszakowe korony i śpiewniki. Prosimy, aby dzieci przyszły na Mszę św. o godz. 11.00 w odpowiednich kostiumach orszakowych, co będzie dla najmłodszych i ich rodziców ułatwieniem organizacyjnym. Zadbajmy też o to, żeby uczniowie z poszczególnych szkół mieli ubrania zachowane w następujących kolorach oznaczających wskazane kontynenty:
• Szkoła Podstawowa nr 2 — czerwone — Europa,
• Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 3 — zielone — Azja,
• szkoła katolicka — niebieskie — Afryka.

Trzcianecki Orszak Trzech Króli wyruszy z parku 1 Maja o godz. 12.00 pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”.

10. Dziękujemy wszystkim Parafianom za wielką hojność serca w związku z zaangażowaniem się w akcję pomocową „Mikołaj z Wyobraźnią Miłosierdzia”. Dzięki niej wiele osób z naszej parafii przynależących do Stowarzyszenia Hospicjum Trzcianka i parafialnej ochronki „Cichy Kącik” mogło otrzymać upragniony upominek.

11. W minionym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:
Śp. Aleksandra Kubisiak, zmarła w 89 roku życia,
Śp. Krystyna Woźniczka, zmarły w 61 roku życia,
Śp. Marek Brzozowski, zmarły w 47 roku życia,
Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…