XXIX Niedziela zwykła

 1. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się swoim świadectwem przedstawicielom stowarzyszenia Tota Tua. Zachęcam i zapraszam na spotkanie organizacyjne z s. Anną Maciejewską, w przyszłą środę po Mszy wieczornej, które wprowadzi nas w sposób przeżycia tego czasu łaski. Są do odebrania zamówione książki, bądź w zakrystii bądź w księgarni. Zapraszamy by się w takową książkę zaopatrzyć, by samemu w tym trudnym czasie móc przeżyć te rekolekcje.
 2. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń w naszej świątyni może jednocześnie przebywać 187 osób. Prosimy dostosować się do zaleceń sanitarnych, zasłaniając usta i nos oraz zachowując stosowną odległość.
 3. W tym roku nie będzie Mszy św. na naszych cmentarzach. Razem ze służbami sanitarnymi prosimy by odwiedzanie cmentarzy i modlitwę za zmarłych rozłożyć na całą Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, aby uniknąć tłumy na cmentarzu. W tym dniu Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego tzn.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Intencje zamówione na Mszę św. na cmentarz zostaną odprawione na Mszach godz.11.00 i 12.30. Dokładny plan zostanie zamieszczony w następnym numerze biuletynu parafialnego.
 4. Grupy parafialne spotykające się w domu parafialnym są proszone o kontakt ze swoimi opiekunami, ze względu na obostrzenia możliwość zorganizowania spotkania istnieje tylko w kościele.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace z przeznaczeniem na renowację witraży w naszej świątyni. Bóg zapłać.
 6. W ubiegłą niedzielę na cele Fundacji Nowego Tysiąclecia w naszej parafii zebrano 2810 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać w imieniu beneficjentów stowarzyszenia.
 7. Zapraszamy dziś do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas Wieczoru Uwielbienia Jezusa o godz. 19.00.
 8. Dziękuję za pomoc w oczyszczeniu cmentarza parafialnego panom: Piotrowi Kasperkowi, Stanisławowi Strachanowskiemu, Kazimierzowi Wiśniewskiemu. Proszę również aby uporządkować groby, na które nikt nie przychodzi. Pamiętajmy o naszych zmarłych w naszych modlitwach.
 9. W poniedziałek, 19 października zapraszamy na Czuwanie saletyńskie prowadzone przez ARS, połączone z modlitwą różańcową od godz. 17.00, natomiast po Mszy świętej zapraszamy na „Wieczór z Maryją”, które będą odbywać się 19 dnia każdego miesiąca. Będzie to kontynuacja duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę oraz okazja do pogłębienia duchowości La Salette. W programie: katecheza o MB Saletyńskiej, modlitwa różańcowa oraz procesja z lampionami zakończona Aniołem Pańskim z La Salette. Serdecznie zapraszamy.
 10. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych poświęconych poznawaniu nauki Kościoła zawartej w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Kolejna katecheza we wtorek, 20 października po Mszy św. wieczornej w kościele.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Tadeusza Ceynowę, Dyrektora Archiwum Diecezjalnego, który przedstawi mam publikacje związane z Sanktuarium w Skrzatuszu.
 12. Na ołtarzu MB Różańcowej wyłożono kartki na wypominki, na poszczególne dni tygodnia. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek i składanie w kancelarii parafialnej bądź na tacę w zaklejonej kopercie. Wypominki przewidziane na 2 listopada, na cmentarz komunalny będą odczytane w kościele parafialnym o godz. 17.00.
 13. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:
  Śp. Marzenna Kotwicka, zmarła w 51 roku życia,
  Śp. Stanisław Kiszczak, zmarły w 75 roku życia,
  Śp. Emil Kłundukowski, zmarły w 45 roku życia.