Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną, 02.05.2021 r.

 1. Dziś przed kościołem rozprowadzany jest modlitewnik do św. Józefa wydany staraniem naszej parafii. Zechciejcie przyjąć tę publikację i poprzez nią pogłębiać naszą zażyłość z patronem trwającego roku. Cena druku modlitewnika to 3 zł. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do publikacji tegoż modlitewnika.
 2. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze święte według porządku niedzielnego. Na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 I Komunia święta.
 3. Od 4 maja w naszym kościele będzie obowiązywać zasada jednej osoby na 15m2 , co daje możliwość jednoczesnego uczestnictwa 67 osobom, przy zachowaniu dystansu i zakrycia ust i nosa.
 4. W ubiegłą sobotę rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy w czwartek po godz. 15.00. Prosimy zgłaszać chorych telefonicznie oraz w kancelarii. W piątek spowiedź tradycyjnie oraz z grupami do I Komunii św. i Bierzmowania.
 6. W sobotę 8 maja w liturgii będziemy obchodzić Uroczystość Św. Stanisława Bpa i Męczennika, Patrona Polski.
 7. sobotę 8 maja będziemy przeżywać I Komunie Święte. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin. W sobotę 8 maja, o godz. 9.30 i 11.00, w niedzielę 9 maja, o godz. 9.30 i 11.00. Prosimy w tych dniach zaplanować uczestnictwo w innych godzinach Mszy świętych, by pozostawić miejsce dzieciom i ich rodzinom.
 8. Również w sobotę 8 maja nasza młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Edwarda Dajczaka. Z racji pandemii będzie to miało miejsce na Mszach w godz. 14.00, 16.00 i 18.00. Polecajmy ich Duchowi Świętemu. Tradycyjnych uczestników Mszy św. o godz. 18.00 prosimy o zaplanowanie udziału w mszy na niedzielę.
 9. sobotę 15 maja nasz dk Wojciech Wicher MS otrzyma święcenia kapłańskie w Bazylice NMP Saletyńskiej w Dębowcu. Chcemy uczestniczyć w tym wydarzeniu. W piątek 14 maja busem udamy się na te uroczystości. Chętnych na taki wyjazd prosimy o kontakt.
 10. W minionym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:
  Śp. Czesław Stojek, zmarły w 70 roku życia,
  Śp. Andrzej Wojtas, zmarły w 63 roku życia,
  Śp. Tadeusz Wiśniewski, zmarła w 67 roku życia.
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …