Prymicje ks. Wojciecha Wichra MS


Tegoroczna Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dla naszej wspólnoty parafialnej była wydarzeniem wyjątkowym. Nasz parafianin ks. Wojciech Wicher MS, który 15 maja br. w Bazylice NMP z La Salette w Dębowcu z rąk ks. bpa Adriana Galbasa SAC otrzymał święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu, po raz pierwszy sprawował Mszę św. w swojej rodzinnej miejscowości. Prymicje to doskonała okazja, aby podziękować Bogu za dar powołań kapłańskich i prosić o to, aby nigdy nie zabrakło wiernych naśladowców Jezusa – szafarzy sakramentów i głosicieli Dobrej Nowiny. Pamiętajmy w osobistej modlitwie o ks. Wojciechu, który już niebawem rozpocznie swoją posługę duszpasterską w parafii w Olsztynie. Niech Maryja, Piękna Pani z La Salette otacza go swoją czułą opieką.

ks. Wawrzyniec Skraba MS – homilia prymicyjna