XXIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą, 12.09.2021 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na spotkanie formacyjne Straż Honorową po Mszy św. o godz. 8.00 do domu parafialnego.
 2. Po Mszach św. jest rozprowadzany nowy numer Posłańca Matki Bożej z La Salette, z naszą trzcianecką wkładką „Światło z La Salette”. Polecamy szczególnie artykuły dotyczące naszej parafii.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc mieszkańcom Afganistanu w wysokości 1991 zł. Ofiary przekazano na konto Caritas naszej diecezji.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które w dniu dzisiejszym są przeznaczone na potrzebysanktuarium w Skrzatuszu. Natomiast w przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na prace przy naszych witrażach. 
 5. Trwamy w miesiącu wrześniu, w naszej parafii poświęconemu modlitwie przez wstawiennictwo MB Saletyńskiej, również z racji 175 rocznicy Objawienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Diecezjalną Pielgrzymkę do Skrzatusza. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Do Skrzatusza wyruszy Pielgrzymka Piesza z naszej parafii o godz. 5.00. Powrót we własnym zakresie. Organizacją i przebiegiem pielgrzymki zajmuje się ks. Paweł Baran MS. 
 7. Prace na “Konkurs twórczości artystycznej o motywach religijnych” należy przynosić do Biblioteki Parafialnej do końca września br. W Muzeum Ziemi Nadnoteckiej również do końca września można oglądać wystawę o trzcianeckich ewangelikach i historii zburzonego w 1965 r. kościoła.
 8. Wszystkich czcicieli Saletyńskiej Pani zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w kawiarence we wtorek, 14 września o godz. 16.30.
 9. W niedzielę 26 września będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Saletyńskiej, z racji 175 rocznicy Jej Objawienia w La Salette. Suma odpustowa o godz. 12.30. Prosimy o przygotowanie feretronów, sztandarów do procesji z figurą Matki Bożej po Mszy św. 
 10. W minionym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:  
 11. Śp. Bolesław Mierzejewski, zmarły w 60 roku życia,
 12. Śp. Sławomir Kurstak, zmarły w 49 roku życia,
 13. Śp. Irena Banach, zmarła w 70 roku życia,

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …