Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą, 17.10.2021 r.

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tadeusza Ceynowę – dyrektora archiwum diecezjalnego w Koszalinie, dziękujemy za podzielenie się wiadomościami o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu MB Bolesnej. Ten tekst będzie można nabyć przed kościołem w cenie 15 zł.
  2. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia Jezusa. Jego tematem będzie “Uwielbienie przez Serce Maryi”. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. 
  3. Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, dlatego ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na prace przy naszych witrażach. Ufamy, że to już ostatnia zbiórka na ten cel. Bóg zapłać. 
  4. Trwamy w miesiącu październiku poświęconym modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17.30. Poszczególne Róże różańcowe prosimy o prowadzenie modlitwy, natomiast dzieci z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30
  5. Zapraszamy do zwiedzania wystawy prac artystycznych o motywach religijnychwystawionych w auli Domu Parafialnego od dzisiaj do następnej niedzieli. Wystawę można zwiedzać w dzień powszedni w godzinach od 16.30 do 19.00, a w dzisiejszą niedzielę i za tydzień od 8.45 do 19.00. Z uwagi na ograniczenia związane z koronawirusem wszystkich twórców zapraszamy po indywidualny odbiór nagród i pamiątek za udział w konkursie w najbliższą środę w dniu 20 października w godzinach otwarcia wystawy.
  6. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa wyłożono kartki na wypomniki na poszczególne dni tygodnia, a także na Cmentarz Komunalny na 2 listopada. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek i składanie ich bądź w kancelarii parafialnej, bądź w kopertach na tacę. 
  7. W naszej parafii trwają katechezy dla młodzieży i dorosłych, na które serdecznie zapraszamy. Otwórzmy serca na Słowo Boga. Kolejne katechezy we wtorki i czwartki o godz. 18.45.
  8. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:

· Śp. Zygmunt Bugała, zmarły w 75 roku życia,

· Śp. Janusz Karasiewicz, zmarły w 77 roku życia,

· Śp. Maria Siuda, zmarła w 85 roku życia,

· Śp. Anna Starosta, zmarła w 91 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …