Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykłą, 31.10.2021 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na renowacje witraży w rekordowej sumie 9069 zł. Bóg zapłać.
 2. Kończy się miesiąc październiku. Polecamy wstawiennictwu MB Różańcowej wszystkich, którzy wiernie trwają w modlitwie różańcowej, czy to w kościele, w domach czy w innych miejscach. Dziękujemy Różom Różańcowym za prowadzenie modlitwy przez cały miesiąc podczas nabożeństw różańcowych.
 3. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa wyłożono kartki na wypominki na poszczególne dni tygodnia, a także na Cmentarz Komunalny na 2 listopada. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek i składanie ich bądź w kancelarii parafialnej, bądź w kopertach na tacę. Nabożeństwa wypominkowe od 3 listopada codziennie o godz. 17.30.
 4. W dniu jutrzejszym będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu komunalnym będzie odprawiona o godz. 10.00, natomiast na cmentarzu parafialnym o godz. 14.00. W Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli dzień zaduszny od godz. 16.00 – wypominki, a Msza św. o godz. 17.00. 
 5. W kościele msze św. 1 listopada o godz. 6.30, 8.00 i 18.00, natomiast 2 listopada o godz. 6.30, 7.15. Ofiary składane na tace w kościele i na cmentarzu parafialnym będą przeznaczone na wywóz śmieci z Cmentarza Parafialnego. 
 6. dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Zachęcamy by w ten sposób pomagać zmarłym w szybszym wejściu do nieba. 
 7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu Cmentarza Parafialnego młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich, Katolickiej Szkoły Podstawowej, oraz dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2.
 8. Stowarzyszenie Hospicjum Trzcianka zwraca się z prośbą o wsparcie pieniężne w zbiórce publicznej, kweście do puszek, w dniu 31 października i 1 listopada na Cmentarzu Komunalnym w Trzciance. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i środków medycznych dla chorych.
 9. Nasz parafianin, nowicjusz Krzysztof Bednarek w dniu 6 listopada br. w Sanktuarium NMP Saletyńskiej w Dębowcu złoży pierwszą profesję zakonną. Polecajmy go MBS w naszych modlitwach.
 10. W dniu 4 listopada zapraszamy wszystkich czcicieli MBS na spotkanie formacyjne w kawiarence o godz. 16.30.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek udamy się do chorych, których prosimy zgłaszać. W piątek spowiedź od godz. 16.30, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 7.15.  
 12. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.00 na zmianę tajemnic różańcowychdo domu parafialnego. 
 13. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej organizuje pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę   6 listopada 2021r. o godz. 8.00 z przystanku autobusowego. Koszt pielgrzymki 70 zł + (20 zł obiad dla chętnych). Zapisy w sekretariacie Katolickiej Szkoły Podstawowej. Numer kontaktowy 694 337 979. Jeszcze można skorzystać z tej propozycji. 
 14. Jeszcze przez dwa tygodnie w tyle kościoła ustawiony został kosz na artykuły gospodarstwa domowego i trwałą żywności dla naszych rodaków żyjących na Litwie i Białorusi.
 15. W naszej parafii trwają katechezy dla młodzieży i dorosłych, na które serdecznie zapraszamy. Otwórzmy serca na Słowo Boga. Kolejne katechezy we wtorki i czwartki o godz. 18.45.
 16. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:

· Śp. Zofia Kramkowska, zmarła w 69 roku życia,

· Śp. Jacek Zieliński, zmarły w 76 roku życia,

· Śp. Tadeusz Wilczewski, zmarły w 69 roku życia,

· Śp. Bożena Pujanek, zmarła w 67 roku życia,

· Śp. Zenon Bednarek, zmarły w 90 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …