Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 21.11.2021 r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kościół daje nam na zakończenie roku kościelnego możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia. Dlatego będziemy razem modlić się nim po każdej Mszy świętej. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu by przygotować nasze serca na Święta Bożego Narodzenia. W naszej parafii będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe od trzeciej Niedzieli Adwentu tj. od 12 do 14 grudnia, a będzie je głosić ks. Maciej Kucharzyk MS. Zapraszamy także do wspólnego udziału w roratach
 2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii pana Grzegorza Górnego, który w ramach XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zabierze słowo w ramach promocji albumu swojego autorstwa: „La Salette Objawienie Matki Bożej”. Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie autorskie do domu parafialnego. 
 3. Sytuacja epidemiczna w Polsce staje się coraz trudniejsza, dlatego przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowania dystansu. Prosimy zachowywać odstępy podczas przystępowania do Komunii św. i przestrzegania odpowiednich miejsc. Przypominamy przed Ołtarzem głównym i MB Różańcowej komunikujemy na rękę, a przy chrzcielnicy do ust.
 4. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia Jezusa.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebiew wysokości 1283,45 zł. Bóg zapłać.
 6. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa wyłożono kartki na wypominki na poszczególne dni tygodnia, a także na wypominki roczne, czytane w każdą niedzielę, przed Mszą św. o godz. 12.30. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek i składanie ich bądź w kancelarii parafialnej, bądź w kopertach na tacę. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17.30.
 7. Wczoraj wieczorem odbyła się modlitwa w intencji strzegących naszych granic i pokoju.Dziękujemy za wspólną modlitwę, za podjęcie inicjatywy i prosimy pamiętać w modlitwie, w tym trudnym czasie, o Straży Granicznej, Policji i Wojsku. Chcemy prosić o łaskę rozwiązania tego konfliktu w kolejnych dniach w nowennie do św. Andrzeja Boboli po wieczornych Mszach św.
 8. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski możemy dziś złożyć ofiarę do puszek na pomoc migrantom.
 9. W przyszły czwartek 25 listopada w godz. Od 10 do 14.30 można oddać krew podczas Akcji Poboru Krwi organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi w LO w Trzciance.
 10. Dziękujemy także za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na cele remontowe. Chcielibyśmy teraz wyremontować łazienki i górny korytarz domu parafialnego. 
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, oraz opłatków na stół wigilijny.
 12. W ubiegłym tygodniu, do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:

· Śp. Jan Jackowski, zmarły w 81 roku życia,

· Śp. Kazimiera Poggel, zmarła w 80 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …