Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocy, 15.05.2022 r.

  1. Trwamy w miesiącu maju – zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, codziennie o godz. 17.30. Wstawiennictwu Maryi polecajmy zakończenie wojny na Ukrainie i nawrócenie Rosji.  

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w dzisiejszym dniu, będą one przeznaczone na kolejne inwestycje w naszej parafii, teraz będzie to renowacja i złocenie ambony i zabytkowych lichtarzy. Prace przy ambonie zostały wycenione na 39 tysięcy. Bóg zapłać. 

3. Dziś wieczorem o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia Jezusa.Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. 

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: 

w poniedziałek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski, 

5. W sobotę, 21 maja zapraszamy na modlitwę ekumeniczną w intencji pokoju na Ukrainie i koncert charytatywny. Rozpoczynamy o godz. 19.00. Prosimy o pomoc w organizacji czasu po koncercie, umożliwiającego spotkanie się uchodźców z księdzem grekokatolickim i z księdzem prawosławnym. Koncert będzie w wykonaniu znanego śpiewaka operowego Mykola Sikory i akompaniującej mu Oleny Sliusarenko. Prosimy o upieczenie i dostarczenie ciasta do domu parafialnego w sobotę do południa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczegóły koncertu na plakatach.

6. W niedzielę, 8 maja wręczono wyróżnienie: „Człowieka wiary i Człowieka czynu”. W tym roku wyróżnione zostało małżeństwo: Państwo Ewa i Krzysztof Zakrzewscy. Gratulujemy. 

7. W następną niedzielę w ramach 39 TKCh po wszystkich Mszach św. przed kościołem odbędzie się promocja książek dla dzieci, naszej parafianki Anny Małgorzaty Jóźwik. Przy tej okazji będzie można porozmawiać z Autorką i uzyskać autograf.

8. Również w przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać nowy numer Posłańca MB z La Salette, z naszą trzcianecką wkładką: „Światło z La Salette”.

9. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

Śp. Henryk Nowak, zmarły w 75 roku życia,

Śp. Genowefa Grabarz, zmarła w 91 roku życia,

Śp. Robert Pikuła, zmarły w 58 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …