Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocy, 22.05.2022 r.

  1. Trwamy w miesiącu maju – zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, codziennie o godz. 17.30. Wstawiennictwu Maryi polecajmy zakończenie wojny na Ukrainie i nawrócenie Rosji.  

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na renowację ambony w wysokości 8877 zł. Bóg zapłać. 

3. Decyzją Księdza Prowincjała ks. Zbigniew Cybulski MS został mianowany przełożonym wspólnoty na drugą kadencję, w związku z tym będzie nadal pełnił funkcję proboszcza parafii.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania modlitwy ekumenicznej w intencji pokoju na Ukrainie i koncertu charytatywnego, który odbył się wczoraj w naszej świątyni, za ciasta, za wszelkie dobro Bóg zapłać.

5. W poniedziałek, 23 maja nasza młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania z rak Ks. Bpa Krzysztofa Zadarki podczas Mszy św. o godz. 18.00. Polecajmy kandydatów do przyjęcia sakramentu naszym modlitwom.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: 

we wtorek, 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

w czwartek, 26 maja wspomnienie św. Filipa Neri, Prezbitera,

7. W przyszłą niedzielę w liturgii będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Od dzisiaj w auli w Domu Parafialnym przez cały tydzień otwarta będzie wystawa prac artystycznych zgłoszonych na konkurs w ramach 39 TKCh. Spotkanie z twórcami odbędzie się 29 maja br. o godz. 17.00. W Bibliotece Parafialnej zorganizowany został kiermasz książki za złotówkę.

9. Dzisiaj w ramach 39 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej po wszystkich Mszach św. przed kościołem odbywa się promocja książek dla dzieci, naszej parafianki Anny Małgorzaty Jóźwik. Przy tej okazji można porozmawiać z Autorką i uzyskać autograf.

10. Rozprowadzamy również nowy numer Posłańca MB z La Salette, z naszą trzcianecką wkładką: „Światło z La Salette”. Zachęcamy do lektury.

11. W czwartek, 26 maja po wieczornej Mszy św. zapraszamy do Oratorium w Domu Parafialnym na spotkanie autorskie z panią Anną Małgorzata Jóźwik zatytułowane „Historie z Biblii”. 

12. W przyszłą niedzielę będziemy gościć s. Karolinę Mordakę, Dominikankę, która opowie nam o Stowarzyszeniu S.O.S. dla Ziemi Świętej i będzie rozprowadzać po Mszach św. produkty wykonane przez chrześcijan z Betlejem, by im pomóc. 

14. Zostały ostatnie cztery miejsca na pielgrzymkę na La Salette. Serdecznie zapraszamy.

15. Nasza diecezja przeżywa Jubileusz 50-lecia istnienia. W dniu 25 czerwca odbędą się uroczystości centralne na stadionie w Koszalinie. Chcemy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zapisy w księgarni La Salette. Koszt to 50 zł. Prosimy o szybką decyzję, gdyż do końca maja musimy dokonać zgłoszenia grupy.

16. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

Śp. Romuald Rogacki, zmarły w 73 roku życia,

Śp. Mirosław Pachciarek, zmarły w 32 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …