Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 29.05.2022 r.

 1. Gościmy w naszej parafii s. Karolinę Mordakę, Dominikankę, która dzieli się z nami swoją posługą w Stowarzyszeniu S.O.S. dla Ziemi Świętej, a po Mszach św. rozprowadza produkty wykonane przez chrześcijan z Betlejem, by w ten sposób im pomóc.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na spotkanie z twórcami prac wystawionych w ramach XXXIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Odbędzie się ono o godz. 17.00. W Bibliotece Parafialnej zorganizowany został także kiermasz książki za złotówkę.
 3. Pozostało kilka dni miesiąca maja – zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, codziennie o godz. 17.30. Wstawiennictwu Maryi polecajmy zakończenie wojny na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Trwamy również w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W czerwcu natomiast zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie po Mszy św. wieczornej.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: we wtorek, 31 maja święto Nawiedzenia NMP, w środę, 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, Męczennika, w piątek, 3 czerwca wspomnienie św. Męczenników, Karola Lwangi i Towarzyszy.
 5. W przyszłym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek odwiedzimy chorych, ostatni raz przed wakacjami od godz. 15.00. W piątek spowiedź od godz. 16.30, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy do domu parafialnego na zmianę tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 7. W przyszłą niedzielę w liturgii będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dlatego zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę o godz. 20.00.
 8. W niedzielę 12 czerwca w Pile będzie miał miejsce Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczyna się Mszą św. w kościele pw. Świętej Rodziny o godz. 12.30. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału.
 9. Zostały ostatnie miejsca na pielgrzymkę na La Salette. Serdecznie zapraszamy.
 10. Nasza diecezja przeżywa Jubileusz 50-lecia istnienia. W dniu 25 czerwca odbędą się uroczystości centralne na stadionie w Koszalinie. Chcemy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zapisy w księgarni La Salette, koszt 50 zł. Prosimy o szybką decyzję, gdyż zgłoszenia musimy dokonać do końca maja.
 11. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: Śp. Marek Strzelczak, zmarły w 61 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …