Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12.06.2022 r.

  1. Uroczystość Najświętszej Trójcy, którą dziś przeżywamy kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
  2. Gościmy dziś w naszej parafii kleryka z WSD z Koszalina. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie Seminarium do puszek. Bóg zapłać.
  3. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie po Mszy św. wieczornej.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w poniedziałek, 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, Prezbitera i Doktora Kościoła, we wtorek, 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika, w czwartek, 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Centralna Msza Święta w tym roku zostanie odprawiona w parafii MB Saletyńskiej o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w kierunku naszego kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów, sztandarów, dzieci do sypania kwiatów. w piątek, 17 czerwca wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
  5. We wtorek 14 czerwca prosimy wszystkich członków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na walne zebranie do kawiarenki domu parafialnego o godz. 16.45. To bardzo ważne spotkanie, dlatego prosimy o mobilizację i obecność.
  6. W dniach 4 do 9 lipca będzie miała miejsce XIII Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Chcielibyśmy w niej wziąć udział jako grupa z naszej parafii. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszły wtorek, 14 czerwca po Mszy św. wieczornej.
  7. Nasza diecezja przeżywa Jubileusz 50-lecia istnienia. W dniu 25 czerwca odbędą się uroczystości centralne na stadionie w Koszalinie. Chcemy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zapisy w księgarni La Salette, koszt 50 zł.
  8. Chcemy uczcić patrona naszej parafii św. Jana Chrzciciela. W tym roku odpust parafialny będziemy przeżywać przez dwa dni. W sobotę, 18 czerwca zapraszamy na koncert ewangelizacyjny Wieczór Chwały wykonaniu zespołu Yam Kinneret ze Słupska o godz. 19.00. Natomiast 19 czerwcagodz. 12.30 uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Artura Kucharskiego, dyrektora salezjańskiej szkoły z Piły.
  9. Zachęcamy do udziału w XXXX Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wszelkich informacji udziela ks. Paweł Baran MS.
  10. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: Śp. Bogdan Kudlaszczyk, zmarły w 79 roku życia, Śp. Jannina Derdzińska, zmarła w 80 roku życia, Śp. Czesław Kotwicki, zmarły w 67 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …