Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykłą, 18.09.2022 r.

  1. Trwamy w miesiącu wrześniu, który w naszej parafii w sposób szczególny poświęconego Matce Bożej z La Salette. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo MBS codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym będą przeznaczone na renowację górnej kondygnacji naszych witraży. Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w poniedziałek 19 września uroczystość NMP Saletyńskiej, we wtorek, 20 września wspomnienie św. Andrzeja Kim Teagon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, w środę, 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w piątek, 23 września wspomnienie św. Pio z Pietreliciny, Prezbitera,zapraszamy tego dnia na uroczystą Eucharystię, a po niej na spotkanie wspólnoty i sympatyków o. Pio z o. Kapucynem.
  4. Powracamy do katechez przygotowujących do sakramentu Chrztu świętego. Są one skierowane do rodziców i rodziców chrzestnych. Ze względu na pandemię były wstrzymane. Są one wymagane przez prawo kanoniczne. Będą się one odbywały w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.30, w domu parafialnym.
  5. Młodzież klas 8, która pragnie przygotować się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie informacyjne, razem z rodzicami, we wtorek, 20 września o godz. 19.00.
  6. Rodziców dzieci I komunijnych zapraszamy na spotkanie informacyjne, w środę 21 września o godz. 19.00.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej z La Salette. Zapraszamy w sobotę na Eucharystię o godz. 18.00, a po niej na czuwanie saletyńskie, natomiast w niedzielę Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30, będzie jej przewodniczył i słowo wygłosi ks. Piotr Gałązka MSF, dyrektor domu rekolekcyjnego z Bąblina, po Mszy św. procesja z figura MB wokół kościoła.
  8. Również w przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać nowy numer Posłańca Matki Bożej z La Salette z naszą trzcianecką wkładką „Światło z La Salette”.
  9. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odszedł: śp. Józef Zubowicz, zmarły w 67 roku życia,

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…