Ogłoszenia parafialne na Rocznicę Poświęcenia Kościoła Parafialnego, 30.10.2022r.

 1. Dziękujemy dziś w sposób szczególny Panu Bogu za budynek naszego kościoła parafialnego. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu budowniczego tego kościoła ks. Alojzego Bucksa, oraz wszystkich proboszczów, którzy troszczyli się o piękno naszej świątyni.
 2. Zostały ostatnie dni października. Zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.15. Zakończenie nabożeństw różańcowych w poniedziałek o godz. 17.15. Szczególnie zapraszamy dzieci, dla których przygotowano małą niespodziankę.  
 3. Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych we wtorki i czwartki do domu parafialnego na godz. 19.00.
 4. Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu komunalnym będzie odprawiona o godz. 10.00, natomiast na cmentarzu parafialnym o godz. 14.00.  W tym dniu w kościele Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli dzień zaduszny od godz. 16.00 – wypominki, a Msza św. o godz. 17.00. Na cmentarzu parafialnym wypominki nie są odczytywane. 2 listopada w kościele Msze św. o godz. 6.30, 7,15 i 18.00.
 5. Stowarzyszenie Hospicjum Trzcianka zwraca się z prośbą o wsparcie pieniężne w zbiórce publicznej, kweście do puszek, w dniach od 30 do 1 listopada na Cmentarzu Komunalnym w Trzciance. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i środków medycznych dla chorych.
 6. Na ołtarzach bocznych wyłożono kartki na wypominki, na poszczególne dni tygodnia, wypominki roczne a także na cmentarz komunalny na 2 listopada. Prosimy o czytelne wypełnianie i składanie ich w kopercie na tacę bądź w kancelarii parafialnej.
 7. Dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich za pomoc w sprzątaniu cmentarza parafialnego, a także dzieciom ze Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. S. Faustyny. W poniedziałek, 30 października prosimy jeszcze o pomoc w uprzątnięciu cmentarza parafialnego, na godz. 9.00. Kto może prosimy by na Wszystkich Świętych to miejsce było jak najpiękniejsze.
 8.  W naszym kościele wystawiony jest kosz na trwałe produkty spożywcze oraz artykuły chemii domowej dla Polaków mieszkających na Kresach. Artykuły te zostaną dostarczone na przełomie listopada i grudnia br.
 9. Zapraszamy w środy na spotkanie Kręgu Biblijnego do kawiarenki parafialnej na godz. 19.00.
 10. Informujemy, że adoracje Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie z udziałem Wspólnoty Modlitwy Uwielbienia obecnie odbywają się w małym oratorium na pierwszym piętrze domu parafialnego w czwartki o godz. 19.00. Zapraszamy.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w czwartek od godz. 15.00, w piątek możliwość spowiedzi od godz. 16.30, w sobotę nabożeństwo wynagradzające NMP po Mszy o godz. 7.15.
 12. Parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej serdecznie zaprasza w sobotę 5 listopada 2022 r. na godz. 15:00 na MĘSKI RÓŻANIEC – ta wspólna modlitwa mężczyzn jest wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata oraz modlitwą w intencji małżeństw i rodzin.
 13. Kandydatów do Bierzmowania z rodzicami z klas VIII zapraszamy na kolejne spotkanie do kościoła w środę, 9 listopada o godz. 19.00.
 14. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia, w dniu 3 grudnia na uroczystość 31 rocznicy powstania Radia. Informacje i zapisy pod nr telefonu: 697 555 676.
 15. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: we wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, w środę, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w piątek, 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa.
 16. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Śp. Cyryl Wawrzyniak, zmarły w 91 roku życia, Śp. Mariusz Lepak, zmarły w 35 roku życia, Śp. Krystyna Udycz, zmarła w 72 roku życia, Śp. Marek Drzewiecki, zmarły w 62 roku życia, Śp. Kazimierz Król, zmarły w 70 roku życia, Śp. Stefania Napierała, zmarła w 85 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …