Uroczystość Bożego Narodzenia

 1. Drodzy Parafianie i Goście. Jakże inne to Święta. Zwyczaje, które zwykliśmy praktykować muszą ulegać zmianom, nasze plany muszą być zweryfikowane. Życzymy Wam by Boża Dziecina hojnie błogosławiła swą pełną miłości i miłosierdzia rączką, obdarzając zdrowiem, siłami, obfitym błogosławieństwem Boga, który przychodzi na świat. Niech rodzi się w każdej i każdym z nas. W imieniu Wspólnoty Księży Misjonarzy Saletynów życzymy Wam Wesołych Świąt.
 2. Dziękujemy serdecznie za pomoc w dekoracji naszego kościoła:
  Państwu Rutowskim za choinki,
  Panu Markowi Bednarkowi za przywiezienie choinek,
  Panu Piotrowi Kasperkowi za pomoc w wycięciu choinek,
  Siostrze Małgorzacie, siostrze Ewie za dekoracje w kościele i za szopkę,
  Panom Kazimierzowi i Stanisławowi za pomoc w dekoracjach,
  • Młodzieży za pomoc w zawieszeniu ozdób,
  Warsztatom Terapii Zajęciowej za ufundowanie i wykonanie ozdób na choinkę.
 3. Niedziela, 27 grudnia będzie przeżywana jako Niedziela Świętej Rodziny. Zawierzajmy Bożej Dziecinie nasze rodziny, wypraszając potrzebne łaski dla wszystkich jej członków. Na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, zapraszamy do odnowienia poprzez uczestnictwo w przekazie telewizyjnym.
 4. W dniu 5 stycznia 2021 roku o godz. 16.00 w kościele w ramach Orszaku Trzech Króli odbędzie się wspólne “Orszakowe kolędowanie”. Serdecznie zapraszamy. Chętni rodzice mogą przebrać swoje dzieci za aniołki lub pastuszków.
 5. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Chcemy wspólnie prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych parafian i zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św., a po niej na krótkie spotkanie duszpasterskie w kościele. Rozpoczniemy nasze spotkania 4 stycznia. Będziemy zapraszać poszczególne części parafii na godz. 10.00 – osoby starsze i niepracujące, oraz na godz. 18.00 – osoby pracujące.
  3 stycznia 2021r. – Niekursko – godz. 11.00 – nr nieparzyste, Trzcinno, godz. 12.30 – nr parzyste.
  4 stycznia 2021r. – os. XXV-lecia – nr 1,2,3,4,5,6;
  5 stycznia 2021r. – os. XXV-lecia – nr 7,8,9,10,12,13,14;
  7 stycznia 2021r. – os. Słowackiego – nr 1A,1,2,3,4,5,6;
  8 stycznia 2021r. – os. Słowackiego – nr 8,8A,9,10;

Wesołych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia