II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Zapowiadaliśmy na 5 stycznia 2021 roku na godz. 16.00 “Orszakowe kolędowanie”. Niestety spotkanie to nie odbędzie się.
 2. W środę, 6 stycznia w liturgii będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Jest to dzień, w którym jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św., oraz powstrzymania się od prac niekoniecznych, porządek Mszy świętych niedzielny. Na każdej Mszy św. będziemy błogosławić kredę, którą naznaczymy nasze domy znakiem C+M+B 2021, co oznacza, Chrystus błogosławi naszemu domowi. Kreda będzie rozprowadzana po liturgii przez Franciszkański Zakon Świeckich. Taca będzie przeznaczona na cele misyjne.
 3. Z radością informujemy o nowej książce naszej pani katechetki Anny Jóźwik, Strych nad zakrystią. Książkę można nabyć w księgarni La Salette.
 4. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Chcemy wspólnie prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych parafian i zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św., a po niej na krótkie spotkanie duszpasterskie w kościele. Rozpoczniemy nasze spotkania 4 stycznia. Będziemy zapraszać poszczególne części parafii na godz. 10.00 – osoby starsze i niepracujące, oraz na godz. 18.00 – osoby pracujące.
  3 stycznia 2021r. – Niekursko – godz. 11.00 – nr nieparzyste, Trzcinno, godz. 12.30 – nr parzyste.
  • 4 stycznia 2021r. – os. XXV-lecia – nr 1,2,3,4,5,6;
  • 5 stycznia 2021r. – os. XXV-lecia – nr 7,8,9,10,12,13,14;
  • 7 stycznia 2021r. – os. Słowackiego – nr 1A,1,2,3,4,5,6;
  • 8 stycznia 2021r. – os. Słowackiego – nr 8,8A,9,10;

  Pełny plan kolędy znajduje się w dodatku do biuletynu parafialnego.
 5. W minionym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:
  Śp. Zygmunt Grabarz, zamarły w 94 roku życia,
  Śp. Stanisława Dudkowska, zmarła w 89 roku życia,
  Śp. Bogdan Scholz, zmarły w 79 roku życia,
  Śp. Helena Sas, zmarła w 78 roku życia,
  Śp. Tadeusz Juckiewicz, zmarły w 69 roku życia,
  Śp. Henryka Frąckowiak, zmarła w 75 roku życia,
  Śp. Czesław Paszko, zmarły w 78 roku życia,
  Śp. Grzegorz Ślęzak, zmarły w 63 roku życia,
  Śp. Janina Serej, zmarła w 93 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …