XIII Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy święto patronalne w kościele filialnym w Nowej Wsi. Polecamy wszystkich mieszkańców wstawiennictwu św. App. Piotra i Pawła.
 2. W środę kończy się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zapraszamy na nabożeństwa ku Jego czci do środy po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W piątek, 25 czerwca zakończył się rok szkolny. Po trudnym roku wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom, oraz pracownikom życzymy dobrego i owocnego czasu wypoczynku.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w wysokości 6809 zł., które są przeznaczone na prace renowacyjne przy naszych witrażach. Prace rozpoczniemy niebawem.
 5. Od poniedziałku zaczynamy czas wakacji. W tym czasie nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, natomiast Msza św. z godz. 18.00 zostaje przesunięta na godz. 20.00. Kancelaria parafialna w tym czasie będzie czynna tylko popołudniu, od wtorku do piątku, w godz. 16.00 do 17.30. Na czas wakacji nie ma wspólnej modlitwy jutrznią w kościele.
 6. Ze względu na wysokie temperatury prosimy uczestników liturgii o godziwy strój. W kościele panuje przyjazna temperatura. Poprzez naszą zewnętrzną postawę uszanujmy świętość tego miejsca.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 7.15.
 8. We wtorek będziemy w liturgii przeżywać Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. powszedni.
 9. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w 39 Pieszą Pielgrzymkę Koszalińsko-Kołobrzeską na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Zapisy przez stronę internetową: pielgrzymkikoszalin.pl. Więcej informacji udziela ks. Paweł Baran MS.
 10. Misjonarze Saletyni organizują w dniach 23-28 sierpnia br. pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Matki Bożej na La Salette w 175. rocznicę objawienia z wylotem z Krakowa. W programie oprócz kilku dni na La Salette jest także nawiedzenie innych miejsc świętych: Newers, Paray-Le Monial, Taize i Ars. Koszt pielgrzymki to 570 euro i 2.490zł. Dwadzieścia pięć lat temu w jubileuszowej pielgrzymce z koroną dla Matki Bożej czczonej w Dębowcu brali udział delegaci z naszej parafii. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o szybki kontakt z ks. Romanem w Dębowcu tel. 692 – 294 – 871 lub sekretariatem Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej tel. 514 – 454 – 159.
 11. W minionym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:
  Śp. Irena Wiśniewska, zmarła w 85 roku życia,
  Śp. Czesława Stańczyk, zmarła w 77 roku życia,
  Śp. Adolf Trociński, zmarły w 94 roku życia,
  Śp. Anastazja Gulczyk, zmarła w 88 roku życia,
  Śp. Marianna Pawlak, zmarła w 86 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …