Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej, 26 września 2021 r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z La Salette, z racji 175 rocznicy Jej Objawienia w La Salette. Sumie odpustowej o godz. 12.30, przewodniczy ks. Janusz Jezusek MSF z Górki Klasztornej. Dziękujemy za udział w liturgii i procesji, a także za przygotowanie feretronów, sztandarów do procesji z figurą Matki Bożej. Po Mszach św. rozprowadzany jest także jubileuszowy numer Posłańca Matki Bożej z La Salette z wkładką, która jest przedrukiem pierwszego numeru Posłańca sprzed stu lat, można również nabyć produkty Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz dewocjonalia, książki saletyńskie, przed kościołem po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00, i 12.30.
 2. Z racji poświęcenia wizerunku bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, obok ogłoszeń parafialnych, wyłożony został Dekalog religijno-społeczny Prymasa Tysiąclecia. Zainteresowani mogą go zabrać wraz z biuletynem parafialnym.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wysokości 7680 zł., które są przeznaczone na prace przy naszych witrażach. 
 4. Trwamy w miesiącu wrześniu, w naszej parafii poświęconemu modlitwie przez wstawiennictwo MB Saletyńskiej, również z racji 175 rocznicy Objawienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. We wtorek, 28 października po Mszy Św. wieczornej rozpoczynają się w naszym kościele katechezy dla młodzieży i dorosłych. Mają one na celu zapoczątkować proces doprowadzenia słuchaczy do głębokiej relacji z Chrystusem. Kolejne katechezy będą odbywać się we wtorki i czwartki po Mszy Św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17.30. Poszczególne Róże różańcowe prosimy o prowadzenie modlitwy, natomiast dzieci z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30
 7. W najbliższy piątek i sobotę przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek zapraszamy do uczczenia Serca Jezusowego poprzez sakrament pokuty i pojednania od godz. 16.30, natomiast w sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. porannej.
 8. piątek 1 października, o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie uczniów klas ósmych z rodzicami na spotkanie informacyjne odnośnie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych do domu parafialnego po Mszy św. o godz. 8.00.
 10. Prace na “Konkurs twórczości artystycznej o motywach religijnych” należy przynosić do Biblioteki Parafialnej do końca września br. W Muzeum Ziemi Nadnoteckiej również do końca września można oglądać wystawę o trzcianeckich ewangelikach i historii zburzonego w 1965 r. kościoła.
 11. Organizatorzy XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Romana Brandstaettera zapraszają na koncert inauguracyjny w kościele w Pokrzywnie dnia 1 X 2021 r. (piątek) o godz. 18.30 oraz koncert laureatów dn. 3 X 2021 r. (niedziela) o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance.
 12. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odszedł: Śp. Benedykt Woźniak, zmarły w 81 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…