XXV Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykłą, 19.09.2021 r.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które w dniu dzisiejszym są przeznaczone na prace przy naszych witrażach. 
  2. Trwamy w miesiącu wrześniu, w naszej parafii poświęconemu modlitwie przez wstawiennictwo MB Saletyńskiej, również z racji 175 rocznicy Objawienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Dzisiejsza niedzielę to kolejna Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. 
  4. W przyszłą niedzielę, 26 września będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Saletyńskiej, z racji 175 rocznicy Jej Objawienia w La Salette. Suma odpustowa o godz. 12.30, której będzie przewodniczył ks. Janusz Jezusek MSF z Górki Klasztornej. Prosimy o przygotowanie feretronów, sztandarów do procesji z figurą Matki Bożej po Mszy św. Uroczystą Mszę świętą poprzedzi czuwanie Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej od godz. 12.00, na które serdecznie zapraszamy. Tego dnia będzie można również nabyć produkty Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz dewocjonalia, książki saletyńskie, przed kościołem po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00, i 12.30.
  5. czwartek, 23 września przypada wspomnienie liturgiczne o. Pio. Wszystkich czcicieli zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej członków Grupy Modlitewnej o. Pio na spotkanie, zapraszamy również nowe chętne osoby do wspólnej modlitwy. 
  6. Prace na “Konkurs twórczości artystycznej o motywach religijnych” należy przynosić do Biblioteki Parafialnej do końca września br. W Muzeum Ziemi Nadnoteckiej również do końca września można oglądać wystawę o trzcianeckich ewangelikach i historii zburzonego w 1965 r. kościoła.
  7. We wtorek, 28 października po Mszy Św. wieczornej rozpoczynają się w naszym kościele katechezy dla młodzieży i dorosłych. Mają one na celu zapoczątkować proces doprowadzenia słuchaczy do głębokiej relacji z Chrystusem. Kolejne katechezy będą odbywać się we wtorki i czwartki po Mszy Św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  8. W minionym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:  
  9. Śp. Grzegorz Nowcki, zmarły w 62 roku życia,
  10. Śp. Henryk Łukaszewski, zmarły w 89 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …