Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą, 10.10.2021 r.

  1. Przeżywamy dziś XXI Dzień Papieski Totus Tuus. Zechciejmy sięgnąć pamięcią do nauczania św. Jana Pawła II. Po Mszach św. jest przeprowadzana ogólnopolska zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na stypendia dla zdolnej młodzieży. Bóg zapłać.
  2. Trwamy w miesiącu październiku poświęconym modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17.30. Poszczególne Róże różańcowe prosimy o prowadzenie modlitwy, natomiast dzieci z rodzicami zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30
  3. Biblioteka Parafialna wraz z Centrum Kultury w Trzciance zapraszają na dwa punkty programu w ramach XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej:

· W czwartek 14 października o godz. 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy malarskiej zatytułowanej “Ksiądz Wincenty Kilian – salezjanin i artysta”. Zapraszamy na wernisaż wystawy obrazów księdza Kiliana ze zbiorów klasztornych salezjańskich w Lądzie, Lutomiersku i Czerwińsku, a także ze zbiorów najbliższej rodziny z pobliskiego Runowa.

· W sobotę 16 października w 43 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w parku na Placu Pocztowym o godz. 12.00 odbędzie się czytanie fragmentów nauczania św. Jana Pawła II zatytułowane “Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie ze Słowem przy kawie, herbacie i ciastkach. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie odbędzie się w Centrum Integracji Społecznej na Pl. Pocztowym.

  • W najbliższy wtorek, 12 października zapraszamy na spotkanie formacyjne Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej, na godz. 16.30 do kawiarenki w domu parafialnym.
  • W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętych, słowo głosi ks. Tadeusz Ceynowa – dyrektor archiwum diecezjalnego w Koszalinie, który mówi o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu MB Bolesnej – współcześnie wydany tekst kroniki będzie można również nabyć przed kościołem w cenie 15 zł.
  • Również w przyszłą niedzielę 17 października o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia Jezusa. Jego tematem będzie “Uwielbienie przez Serce Maryi”. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. 
  • Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca, dlatego ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na prace przy naszych witrażach. Ufamy, że to już ostatnia zbiórka na ten cel. Bóg zapłać. 
  • W naszej parafii trwają katechezy dla młodzieży i dorosłych, na które serdecznie zapraszamy. Otwórzmy serca na Słowo Boga. Kolejne katechezy we wtorki i czwartki o godz. 18.45.
  • W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:

· Śp. Mikołaj Niedzwiecki, zmarły w 69 roku życia,

· Śp. Jan Rup, zmarły w 96 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …