Ogłoszenia parafialne na Odpust parafialny ku czci NMP Saletyńskiej, 25.09.2022 r.

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy odpust parafialny ku czci NMP Saletyńskiej. Sumie odpustowej przewodniczy i słowo wygłosi ks. Piotr Gałązka MSF z Bąblina, dyrektor domu rekolekcyjnego. Otwórzmy serca na Orędzie Maryi z La Salette, by stawać się człowiekiem modlitwy, Eucharystii i żyć pojednaniem.
  2. W dniu dzisiejszym rozprowadzamy nowy numer Posłańca Matki Bożej z La Salette, z naszą trzcianecką wkładką „Światło z La Salette”. Zachęcamy do zakupu i lektury by to dzieło mogło trwać i się rozwijać.
  3. Zostało kilka dnimiesiąca września, który w naszej parafii w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej z La Salette. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo MBS codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.15 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  5. Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.15. Przy tej okazji warto pamiętać, o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie co najmniej jednej części różańca w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozważaniem nad rozważanymi tajemnicami.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłym tygodniu w wysokości 7713,50 zł., będą przeznaczone na renowację górnej kondygnacji naszych witraży. Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: we wtorek, 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w środę, 28 września wspomnienie św. Wacława, męczennika, w czwartek, 29 września święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek, 30 września wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę, 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.
  8. W piątek 30 września o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert inauguracyjny XII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Romana Brandstaettera w wykonaniu Liany Habrys — młodej, pochodzącej z Krzywego Rogu, ukraińskiej wokalistki, oraz Aktorów Nieistniejącego Teatru Poezji „Lotka”.
  9. Powracamy do katechez przygotowujących do sakramentu Chrztu świętego. Są one skierowane do rodziców i rodziców chrzestnych. Ze względu na pandemię były wstrzymane. Są one wymagane przez prawo kanoniczne. Będą się one odbywały w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.30, w domu parafialnym.
  10. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli: śp. Aurelia Piozun, zmarła w 84 roku życia, śp. Czesław Bołądź, zmarły w 80 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…