Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu, 25.02.2024 r.

 1. W sobotę, 24 lutego w komunikacie Nuncjatury w Polsce podano informację, iż bp. Zbigniew Zieliński został mianowany przez papieża Franciszka administratorem archidiecezji szczecińsko-kamińskiej.
 2. Trwamy w Wielkim Poście, zachęcamy do duchowego przeżycia tego czasu, poprzez podjęcie pracy nad sobą i praktykowanie czynów pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny. Nie odkładajmy również spowiedzi na ostatni moment.
 3. W ubiegłym tygodniu gościliśmy s. Annę Waśkowską, nazaretankę pochodzącą z Trzcianki. Dziękujemy za ofiary złożone na misje w Ghanie w wysokości 8408,20 zł. Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na tace w ubiegłą niedzielę na modernizację naszego nagłośnienia w wysokości 8254,50 zł. Bóg zapłać.
 5. Zachęcamy do wykonywania prac na Konkurs Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w 41. Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Prace przyjmowane będą w Bibliotece Parafialnej do 16 marca br.
 6. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowejpiątki o godz. 15.00 i 17.15, oraz ma Gorzkie żaleniedziele o godz. 17.15. Podczas nabożeństwa Gorzkich żali zbieramy ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Grzegorz Szczygieł MS.
 8. Zapraszamy na koncert „Golgota Jasnogórska” w wykonaniu Marcina Stycznia, którego dobrze znamy w Trzciance w dniu 3 marca o godz. 19.00.
 9. Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku 15 marca rozpocznie się mszą św. o godz. 19.30.
 10. środy zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego do kawiarenki parafialnej po Mszy św. wieczornej.
 11. W przyszłym tygodniu wypada:
  • pierwszy piątek miesiąca, 1 marca – możliwość spowiedzi od godz. 16.30,
  • pierwsza sobota miesiąca, 2 marca – nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz.  7.15, a po nim zapraszamy na „Śniadanie u Mamy”, w kawiarence parafialnej,
  • pierwsza niedziela miesiąca, 3 marca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00 w domu parafialnym.
 12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 w int. mieszkańców Trzcianki z okazji 293 rocznicy nadania Praw Miejskich.
 13. Chcemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Włoch. Koszt to około. 3300 zł., a proponowana data pielgrzymki to 28 czerwca do 7 lipca br. Więcej informacji i zapisy u ks. Proboszcza.
 14. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance prowadzi rekrutację dzieci 5- i 6-letnich do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025. Nabór do zerówki trwa od dnia 29 stycznia do dnia 19 kwietnia 2024 r. W tych samych terminach prowadzimy także rekrutację dzieci 7-letnich do klasy pierwszej. Zainteresowani rodzice mogą zapoznać się z odpowiednimi informacjami zgromadzonymi w serwisie internetowym szkoły pod zakładką „Rekrutacja”. Ponadto informacje o naborze dzieci są udzielane w sekretariacie szkoły. 
 15. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych na działalność Fundacji „Wyobraźnia Miłosierdzia” działającej przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance. Wspiera ona działalność oświatowo-wychowawczą, a tym samym dzieci i młodzież z naszego środowiska. Została ona ustanowiona przez naszą parafię będącą organem prowadzącym szkołę i działa pod następującym numerem w KRS: 0000536723.
 16. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:
  • śp. Stanisław Powchowicz, zmarły w 82 roku życia,
  • śp. Władysław Saks, zmarły w 78 roku życia,
  • śp. Zbigniew Mirończuk, zmarły w 66 roku życia,
  • śp. Maria Lewkowicz, zmarła w 79 roku życia.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …