Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu, 03.03.2024 r.

 1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie ks. Grzegorza Szczygła MS, proboszcza z Karkowa i polecamy go opiece Maryi i prowadzeniu Ducha Świętego.
 2. Nauki dla dorosłych podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, na godz. 16.00 zapraszamy dzieci z rodzicami ze Szkół podstawowych.
 3. Dziś wieczorem ok. godz. 19.00 zapraszamy na koncert „Golgota Jasnogórska” w wykonaniu Marcina Stycznia. Niech będzie to nieco inne przeżycie Drogi Krzyżowej.
 4. Zachęcamy do wykonywania prac na Konkurs Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w 41. Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Prace przyjmowane będą w Bibliotece Parafialnej do 16 marca br.
 5. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowejpiątki o godz. 15.00 i 17.15, oraz ma Gorzkie żaleniedziele o godz. 17.15. Podczas nabożeństwa Gorzkich żali zbieramy ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 6. Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku 15 marca rozpocznie się mszą św. o godz. 19.30.
 7. środy zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego do kawiarenki parafialnej po Mszy św. wieczornej.
 8. czwartki zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy dzieci Bożych do kawiarenki na godz. 16.00.
 9. W przyszłym tygodniu wypada:
  • pierwszy czwartek miesiąca, chorych odwiedzimy 21 marca, bliżej świąt wielkanocnych,
  • w poniedziałek, 4 marca – święto św. Kazimierza, królewicza.
 10. Chcemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Włoch. Koszt to około. 3300 zł., a proponowana data pielgrzymki to 28 czerwca do 7 lipca br. Więcej informacji i zapisy u ks. Proboszcza.
 11. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance prowadzi rekrutację dzieci 5- i 6-letnich do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025. Nabór do zerówki trwa od dnia 29 stycznia do dnia 19 kwietnia 2024 r. W tych samych terminach prowadzimy także rekrutację dzieci 7-letnich do klasy pierwszej. Zainteresowani rodzice mogą zapoznać się z odpowiednimi informacjami zgromadzonymi w serwisie internetowym szkoły pod zakładką „Rekrutacja”. Ponadto informacje o naborze dzieci są udzielane w sekretariacie szkoły. 
 12. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych na działalność Fundacji „Wyobraźnia Miłosierdzia” działającej przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance. Wspiera ona działalność oświatowo-wychowawczą, a tym samym dzieci i młodzież z naszego środowiska. Została ona ustanowiona przez naszą parafię będącą organem prowadzącym szkołę i działa pod następującym numerem w KRS: 0000536723.
 13. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:
  • śp. Jadwiga Grzelak, zmarła w 86 roku życia,
  • śp. Andrzej Fincer, zmarły w 59 roku życia.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …