Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu, 17.03.2024 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest piątą niedzielą Wielkiego Postu.  Od dziś zasłaniamy krzyże i obrazy przedstawiające sceny śmierci i zmartwychwstania Jezusa.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia Jezusa. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W dniu dzisiejszym obchodzi imieniny nasz bp Ordynariusz ks. Bp Zbigniew Zieliński, pamiętajmy o nim w modlitwie.
 4. Trwamy w nowennie modlitwy w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia.
 5. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na modernizację naszego nagłośnienia. Bóg zapłać.
 6. Również dzisiaj harcerze z ZHR będą rozprowadzają ciasto i stroiki wielkanocne. Przyjmijmy życzliwie ich inicjatywę.
 7. We wtorek będziemy obchodzić w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli niedzielą palmową. Palmy będą rozprowadzane przed mszami przez Franciszkański Zakon Świeckich i Szkołę katolicką.
 9. W przyszły czwartek, 21 marca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Nowych chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 10. Przygotujmy nasze serca na święta paschalne przez uczestnictwo w Drodze krzyżowej, Gorzkich żalach i dobrą spowiedź. Nabożeństwa Drogi Krzyżowejpiątki o godz. 15.00 i 17.15, oraz ma Gorzkie żaleniedziele o godz. 17.15. Podczas nabożeństwa Gorzkich żali zbieramy ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 11. Droga krzyżowa ulicami Trzcianki w tym roku będzie miała miejsce w przyszły piątek 22 marca, po Mszy św. o godz. 18.00, udamy się tradycyjnie w kierunku parafii MB Saletyńskiej. W przyszły piątek nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.15.
 12. środy zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego do kawiarenki parafialnej po Mszy św. wieczornej.
 13. czwartki zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy dzieci Bożych do kawiarenki na godz. 17.00.
 14. W naszym kościele wystawiony jest kosz na trwałe produkty spożywcze oraz artykuły chemii domowej dla Polaków mieszkających na Kresach. Artykuły te zostaną dostarczone w kwietniu br. Bóg zapłać.
 15. W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać najnowszy numer Posłańca Marli Bożej z La Salette z naszym trzcianeckim dodatkiem.
 16. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch. Koszt to około. 3300 zł., a proponowana data pielgrzymki to 28 czerwca do 7 lipca br. Więcej informacji i zapisy u ks. Proboszcza.
 17. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance prowadzi rekrutację dzieci 5- i 6-letnich do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025. Nabór do zerówki trwa od dnia 29 stycznia do dnia 19 kwietnia 2024 r. W tych samych terminach prowadzimy także rekrutację dzieci 7-letnich do klasy pierwszej. Zainteresowani rodzice mogą zapoznać się z odpowiednimi informacjami zgromadzonymi w serwisie internetowym szkoły pod zakładką „Rekrutacja”. Ponadto informacje o naborze dzieci są udzielane w sekretariacie szkoły. 
 18. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych na działalność Fundacji „Wyobraźnia Miłosierdzia” działającej przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance. Wspiera ona działalność oświatowo-wychowawczą, a tym samym dzieci i młodzież z naszego środowiska. Została ona ustanowiona przez naszą parafię będącą organem prowadzącym szkołę i działa pod następującym numerem w KRS: 0000536723.
 19. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszła:
  • śp. Zofia Lawer, zmarła w 92 roku życia,

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …