Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 10.03.2024 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest czwartą niedzielą Wielkiego Postu nazywaną niedzielą radości – Lætare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.
 2. Przygotujmy nasze serca na święta paschalne przez uczestnictwo w Drodze krzyżowej, Gorzkich żalach i dobrą spowiedź. Nabożeństwa Drogi Krzyżowejpiątki o godz. 15.00 i 17.15, oraz ma Gorzkie żaleniedziele o godz. 17.15. Podczas nabożeństwa Gorzkich żali zbieramy ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 3. Rozpoczynamy rozprowadzanie paschalików na stół wielkanocny. Jest to akcja Caritas. Cena świec to 10 zł. Dziękujemy za wsparcie tej akcji.
 4. Zachęcamy do wykonywania prac na Konkurs Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w 41. Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Prace przyjmowane będą w Bibliotece Parafialnej do 16 marca br.
 5. Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku 15 marca rozpocznie się mszą św. o godz. 20.00.
 6. Droga Krzyżowa ulicami Trzcianki w tym roku będzie miała miejsce 22 marca, po Mszy św. o godz. 18.00, udamy się tradycyjnie w kierunku parafii MB Saletyńskiej.
 7. środy zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego do kawiarenki parafialnej po Mszy św. wieczornej.
 8. czwartki zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy dzieci Bożych do kawiarenki na godz. 16.00.
 9. Od dzisiaj przez dwa tygodnie w naszym kościele wystawiony jest kosz na trwałe produkty spożywcze oraz artykuły chemii domowej dla Polaków mieszkających na Kresach. Artykuły te zostaną dostarczone w kwietniu br.
 10. W niedzielę, 17 marca o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia Jezusa. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na modernizację naszego nagłośnienia. Bóg zapłać.
 12. Również w przyszłą niedzielę harcerze z ZHR będą rozprowadzać ciasto i stroiki wielkanocne. Przyjmijmy życzliwie ich inicjatywę.
 13. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch. Koszt to około. 3300 zł., a proponowana data pielgrzymki to 28 czerwca do 7 lipca br. Więcej informacji i zapisy u ks. Proboszcza.
 14. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance prowadzi rekrutację dzieci 5- i 6-letnich do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025. Nabór do zerówki trwa od dnia 29 stycznia do dnia 19 kwietnia 2024 r. W tych samych terminach prowadzimy także rekrutację dzieci 7-letnich do klasy pierwszej. Zainteresowani rodzice mogą zapoznać się z odpowiednimi informacjami zgromadzonymi w serwisie internetowym szkoły pod zakładką „Rekrutacja”. Ponadto informacje o naborze dzieci są udzielane w sekretariacie szkoły. 
 15. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych na działalność Fundacji „Wyobraźnia Miłosierdzia” działającej przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance. Wspiera ona działalność oświatowo-wychowawczą, a tym samym dzieci i młodzież z naszego środowiska. Została ona ustanowiona przez naszą parafię będącą organem prowadzącym szkołę i działa pod następującym numerem w KRS: 0000536723.
 16. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:
  • śp. Martyna Górzna, zmarła w 85 roku życia,
  • śp. Marian Boczkowski, zmarły w 87 roku życia,
  • śp. Oskar Jurga, zmarły w 27 roku życia,
  • śp. Grzegorz Klimowicz, zmarły w 44 roku życia.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …