Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę zwykłą, 13.06.2021 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Trwamy w Roku Maryjnym przygotowującym nas do 175 rocznicy Objawienia MB w La Salette. Z tej okazji w sobotę, 19 maja z naszej parafii wyruszymy w jednodniowej pieszej pielgrzymce do Skrzatusza. Wyjście o godz. 8.00 z placu kościelnego. W Skrzatuszu będziemy uczestniczyć w Eucharystii, Powrót we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać naszą Uroczystość Odpustową ku czci patrona naszej parafii św. Jana Chrzciciela. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Jerzy Lis MS, posługujący na Ukrainie. W tym dniu po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na misje. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30, a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwitów po raz ostatni w tym roku. A chłopców do dzwonienia dzwonkami.
 4. W przyszłą niedzielę również przypada trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na prace przy naszych witrażach, które rozpoczną się w lipcu.
 5. Fundacja Tota Tua rozpoczęła wydawanie miesięcznika Tota Tua, Magazyn Matki Słowa, dla osób oddanych Maryi. Można go nabyć w księgarni La Salette. Zachęcamy do lektury.
 6. W minionym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:
  Śp. Teresa Magdziarz, zmarła w 81 roku życia,
  Śp. Marian Jarek, zmarły w 68 roku życia,
  Śp. Szymon Kubiak, zmarły w 41 roku życia,
  Śp. Anna Stefaniak, zmarła w 68 roku życia,
  Śp. Leszek Nowak, zmarły w 69 roku życia,
  Śp. Maria Jabłońska, zmarła w 64 roku życia,
  Śp. Waldemar Gawroński, zmarły w 75 roku życia,
  Śp. Czesława Czarnek, zmarła w 72 roku życia,
  Śp. Bogdan Biegowski, zmarły w 65 roku życia,
  Śp. Marta Maksymowicz, zmarła w 96 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …