Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela, 19.06.2022 r.

 1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela. Dziękujemy zespołowi Yam Kinneret ze Słupska za wczorajszy koncert ewangelizacyjny i animację dzisiejszej sumy odpustowej. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 12.30 pod przewodnictwem ks. Artura Kucharskiego, dyrektora salezjańskiej szkoły z Piły.
 2. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie po Mszy św. wieczornej, połączonej w tym tygodniu z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Tradycyjnie prosimy o zabezpieczenie przebiegu procesji. Dziękujemy dzieciom za sypanie kwiatów.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: we wtorek, 21 czerwca wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika, w czwartek, 23 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek, 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. w sobotę 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny,
 4. W czwartek zapraszamy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała podczas Mszy św. o godz. 18.00. Tradycyjnie będziemy błogosławić wianki, a po procesji będziemy błogosławić dzieci.
 5. W dniach 2 do 9 lipca będzie miała miejsce XIII Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Chcielibyśmy w niej wziąć udział jako grupa z naszej parafii. Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się przez formularz online: rowerowa.org. Wyjazd do Wałcza z Trzcianki w niedzielę, 3 lipca, o godz. 16.00 spod księgarni La Salette.
 6. piątek, 24 czerwca zapraszamy na Msze św. na Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022. O godz. 8.00 zapraszamy wszystkie Szkoły, a o godz. 10.00 Szkołę Katolicką. Pamiętajmy o dzieciach i młodzieży w naszych modlitwach.
 7. Decyzją Księdza Prowincjała ks. Paweł Baran MS i ks. Marcin Madej MS zostali przeniesieni do innych wspólnot. Pożegnanie księży 21 sierpnia br. Do naszej wspólnoty dołączą ks. Jacek Sokołowski MS i ks. Stanisław Kowalski MS.
 8. Nasza diecezja przeżywa Jubileusz 50-lecia istnienia. W dniu 25 czerwca odbędą się uroczystości centralne na stadionie w Koszalinie. Chcemy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zapisy w księgarni La Salette, koszt 50 zł.
 9. poniedziałek, 27 czerwca wyruszymy na pielgrzymkę na La Salette. Chcemy zawieźć sprawy naszej parafii i parafian na miejsce Objawienia Matki Bożej. Prosimy pisać intencje na kartkach i wrzucać do skarbony umieszczonej na ołtarzu MB Różańcowej, do niedzieli 26 czerwca. Będziemy je polecać w codziennej modlitwie i Eucharystii.
 10. Zachęcamy do udziału w XXXX Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wszelkich informacji udziela ks. Paweł Baran MS.
 11. Zbliża się czas wakacji. Podczas ich trwania ulega zmianie czas pracy kancelarii parafialnej. W tym roku kancelaria będzie czynna tylko we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do godz. 17.30. Przechodzimy także na czas wakacyjny w niedzielnych Mszach św. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00, zapraszamy natomiast na godz. 20.00.
 12. W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: Śp. Sławomir Bączyk, zmarły w 46 roku życia, śp. Regina Kunda, zmarła w 84 roku życia, śp. Józef Gawgun, zmarły w 74 roku życia.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …